AUGINAMOS PERSIKŲ VEISLĖS

 
 
 

ANKSTYVASIS. Išvesta Latvijoje. Veislė , pasižyminti ištvermingumu šalčiui. Dera reguliariai ir gausiai. Vaisiai vidutinio dydžio, saldžiarūgščiai. Labai gerai subalansuotas „saldu-rūgštu“ santykis, bet vis tik labiau jaučiamas saldumas, tad šį persiką tiesiog norisi vadinti saldžiuoju.

 
 
 

DONECKIJ BIELYJ. Išvesta Ukrainoje. Iš kitų veislių išsiskiria stambiais vaisiais, kurie savo spalva ir dydžiu panašūs į alyvinius obuolius, labai sunkūs : sveria iki 150-200g. Labai anksti pradeda derėti, ypatingai gaivaus, saldžiarūgščio skonio, nepaprastai sultingi. Noksta rugpjūčio viduryje

 
 
 

VIKTORS. Nauja 2004m. Latvijoje registruota veislė. Vaisiai dideli ir labai dideli, apvalūs, geltoni su raudonu šoneliu. Sultingi, labai skanūs. Dera liepos antroje pusėje- rugpjūčio pradžioje. Labai derlinga. Rekomenduojama retinti vaisių užuomazgas, kad nesusmulkėtų vaisiai.

 
 
 

MAIRA. Išvesta Latvijoje. Tai dar viena atspari šalčiams veislė. Vaisiai noksta liepos antroje pusėje. Itin derliga ir nesmulkėjamčiais vaisiais. Jie vidutinio dydžio ir dideli (iki 150g ),žalsvai baltu minkštimu. Vaisiaus sultingumas toks, kad tiesiog galima atsigerti! Labai vertinga, desertinė persikų veislė. Patraukli dar ir tuo, kad palyginti mažai barsto (vaisiai ant žemės byra tik stipriai pernokę).

 
 
 

V-7911105 Išvesta Kanadoje.Tai nauja veislė, daugiau žinoma pasaulinėje rinkoje pavadinimu T2. Tai vienas iš taip vadinamųjų tvirtųjų persikų . Ankstyvumas yra vidutinis, noksta rugpjūčio viduryje. Vaisiai yra geltoni, su raudoniu, kuris giliai įsikverbia į patį minkštimą. Dideli. Tinka vartoti švieži ir perdirbti. Skanūs, vaisiai nelinkę nubyrėti.

 
 
 

SATURN. Išvesta JAV, bet šauniai noksta ir Lietuvoje. Išskirtinumas – tai yra plokčiavaisis persikas. Šis medis pakankamai dideliais ir įdomiais ratuko formos vaisiais , kurie sveria maždaug nuo nuo 40 iki 60 gramų. Jie yra itin sultingi ir labai saldūs (medaus skonio). Noksta rugpjūčio pradžioje. Vaisiai nelinkę byrėti, tvirtai laikosi ant šakų.

 
 
 

DNIEPRAS. Baltarusiškas persikas, ypatingai dideliais vaisiais. Vaisiai ovalo formos, sunokę pilnai pasidengia intesyvia tamsiai raudona spalva. Minkštimas labai skanus, gelsvas, sultingas, saldžiarūgštis. Noksta rugsėjo viduryje.

 
 
 

VELVET. Išvesta Kanadoje. Tai ankstyva veislė, nokinanti vaisius liepos mėnesį. Atsparūs šalčiui ir patys medžiai , ir žiediniai pumpurai . Veda labai gausiai. Vaisiai vidutinio dydžio, gelsvi , padengti rožiniu raudoniu. Jie sultingi, saldžiarūgščiai, lengvai atsidalinančiu nuo minkštimo kauliuku.

 
 
 

HARNAS. Išvesta Kanadoje. Tai vidutinio ankstyvumo veislė, nokinanti vaisius liepos mėn. pabaigoje – rugpjūčio pradžioje. Ypač atspari šalčiui, veda gausiai. Vaisiai vidutinio dydžio ir dideli (iki 140g), geltoni, padengti aksominiu raudoniu. Minkštimas sultingas, stangrus ir gaiviai saldžiarūgštis. Ypatingai skanūs ir patrauklūs vaisiai. Palyginti stipriai laikosi ant šakų, nelinkę byrėti, gerai pakelia transportavimą.

 
 
 

ISKRA. Išvesta Lenkijoje. Pakankamai ištverminga šalčiui. Išsiskiria savo ryškia intensyviai geltona vaisių minkštimo spalva ir subtiliu skoniu. Vaisiai dideli(vidutinė masė 120g) , šonelis tamsiai raudonas. Noksta rugpjūčio pabaigoje(apie 20-25d). Pasižymi ištvermingumu šalčiui, derlingumu.

 
 
 

VIKA. Įmedelyno kolekciją atkeliavo iš Pūrės sodininkystės instituto Latvijoje. Sodinta 2009m. rudenį, prieš baisiąją 2010m. žiemą. Veislė nauja, labai derlinga, šakos apkibusios , bet vaisiai smulkoki, nes jų labai daug, ypač jei visai neretinsim. Išretinus užuomazgas,-užauga stambesni. Sulčių daug, vaisiai saldžiarūgščio skonio. Derlius noksta liepos pabaigoje.

 
 
 

RAUDONLAPIS. Tai persikas labai dekoratyviais sodriais bordo spalvos lapais pavasarį ir vasarą. Žiedai išskirtinio didumo ir grožio, o vaisiai – tamsios bordo spalvos, nedideli. Rudeniop lapai prašviesėja, raudonį išlaiko augančios šakelių viršūnės. Noksta vėlokai: rugsėjo mėnesyje. Augintina labiau kaip dekoratyvinė veislė.