APIE MUS IR JŪSŲ SODĄ

Medelynas yra įsikūręs Babtuose, šalia Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės instituto. Savo veiklą pradėjome 1988 metais. Daugiau kaip per dvidešimt metų sukaupta ne tik didelė teorinė bei praktinė darbo patirtis, bet ir gausi sodo augalų kolekcija. Joje vien tik vaismedžių yra 240 veislių, neskaitant vaiskrūmių ir kitų  sodo augalų. Ypač gausi yra obelų  kolekcija – 88 veislės, tręšnių – 46 veislės, slyvų – 42 veislės, persikų – 17 veislių, abrikosų – 7 veislės, vyšnių – 18 , kriaušių – 22 veislės. Taip pat auginame nektarinus, neseniai kolekciją papildė slyvos ir abrikoso hibridas, auga vyšnia – trešnė, dauginame juoduosius šilkmedžius, riešutmedžius, lazdynus, avietes, serbentus. Visa tai sudaro galimybes ne tik gerai pažinti įvairių augalų savybes, bet ir atrinkti pačius geriausius tolimesniam dauginimui.
Kiekvienais metais išauginame daugiau kaip 100 veislių sodinukų asortimentą. Medelyną nuolat  kontroliuoja Valstybinė Augalininkystės tarnyba, o nuo 2006 m. esame atestuoti ir prižiūrimi Valstybinės Sėklų ir Grūdų tarnybos. Augalai yra sveiki, garantuoti, jiems reguliariai atliekami fitosanitariniai tyrimai. Gerai pažindami augalus, pirkėjams pateikiame pačias perspektyviausias ir geriausias veisles.

 

 


   

Geros veislės sodinukas jeigu jis:
 
 1. Ne tik puikiai auga, bet ir dera.
 2. Yra atsparus šalčiams ir ligoms.
 3. Skaniais vaisiais.

Patirtis rodo, kad vis atšiauresnių Lietuvos žiemų nebijo vaismedžiai, kilę iš Šiaurės ir Rytų Europos, Kanados ir žinoma, – savosios – tikros lietuviškos veislės. Labai gerai pas mus auga latviškos, švediškos, rusiškos , baltarusiškos selekcijos medžiai. Net ir tokie egzotiški augalai kaip abrikosai , apie kuriuos ne vienas žmogus pagalvoja: “Negi jie Lietuvoje veisias?“ linksta  nuo vaisių gausos. Abrikosai „Severnyj triumf“ ne tik  puikiausiai atlaikė rūsčias 2009/2010 m. žiemos sąlygas, bet ir  vedė vaisius kaip niekur nieko. Belieka dar pridurt – jie ir savidulkiai, o tai reiškia, kad ir vienas vienintelis toks augalas jūsų sode ir žydės, ir derės. Laiko ratas greitai sukasi. Vėl artėja naujo vaismedžių sodinimo pradžia. Šalia savo namų Jūs sodinsite medį: sau, augantiems vaikams ar anūkams. Tegu auga Jūsų svajonių sodas ir džiugina širdį.

Leiskite-aš Jums padėsiu.

 Pagarbiai: Danutė Manarkienė-Sodaitytė

Sodaitytės medelynas ūkio kodas 5723083