SEVERNYJ TRIUMF (Triumf Severnyj). Rusiška veislė, išvesta Voroneže . Laikoma pačia patikimiausia veisle, skirta Nejuodžemio zonai. Apie šią veislę parašytos ištisos rusų mokslininkų disertacijos ir pilnos tik pagyrimų šiam abrikosui. M edžiai yra augūs, gražiu retašakiu taurės formos vainiku. Veda labai gausiai. Vaisiai dideli, stambūs, iki 70g masės. Jie oranžiniai, raudonai taškuoti saulės pusėje. Nokti pradeda apie liepos 20- 25 d., vartojami iki rugpjūčio vidurio. Atsparumas šalčiams ir derlingumas labai aukštas. Ištveria iki minus 35-36C laipsnių šaltį,o rusų teigimu – ir dar didesnį. Po šaltos 2009/2010m. žiemos nenukentėjo ne tik sodinukai medelyne, bet nepašalo ir suaugusių vaismedžių pumpurai. Veislė savidulkė. (Užteks vieno vaismedžio sode, pora – nebūtina).

Gerai suauga su slyvos poskiepiu.

 
 
 

DAIGA (PU 12-5-4). Latviška abrikosų veislė, registruota 1999 metais. Ovaliais, oranžinės spalvos vaisiais. Jie nevienodo didumo. Pats medis – vidutinio aukščio. Minkštimas standus, gero skonio ir aromato. Kauliukas lengvai atsidalo. Atsparus ir šalčiams. Noksta rugpjūčio pradžioje – viduryje.

 
 
 

DZINTARS (PU 20135). Latvijoje išvesta abrikosų veislė. Vidutinio augumo medis, lapai labai tamsūs žali, nedideli. Vaisiai intensyvios geltonos spalvos, dideli, apvalūs. Puikaus saldaus skonio, aromatingi. Kauliukas lengvai išsiima. Noksta rugpjūčio viduryje. Veda reguliariai, bet ne perdaug gausiai.

 
 
 

JUOZINIS. Lietuvos sodininkytės ir daržininkystės instituto platinama veislė. Medžiai didesni už vidutinius, vainikas gražios taurės formos, šakos – spygliuotos. Liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje veda vidutinio dydžio ir daug vaisių. Vaisių spalva oranžinė, prieš saulę – ryškiai taškuota. Skanūs, kauliukas lengvai atsiskiria. Šalčiams veislė atspari.

 
 
 

LASMA (PU-12-9-4). Veislė išvesta Latvijoje, Dobilėje 1999 m. Vaisiai apvalūs, vidutinio dydžio. Minkštimas oranžinis,labai skanus, kauliukas- nedidelis, sunokusių vaisių pilnai atsidalina. Noksta rugpjūčio pradžioje – rugpjūčio viduryje.

 
 
 

ABRIKOSO SĖJINUKAS. Sode netyčia išaugo iš kauliuko. Individas įdomus savo nepaprastu ankstyvumu – jo vaisiai noksta su pirmosiomis vyšniomis, kuomet apie slyvas, persikus ar abrikosus – gali tik pasvajoti. Vaisiai be galo saldūs, ryškios geltonos spalvos, desertiniai, vidutinio dydžio ar mažesni.

Neigiama savybė: dera ne kasmet. Kartais -labai gausiai, o kartais – vaisių užsimezga nedaug arba išvis jų nebūna. ( Tikriausiai neatsparūs šalčiams žiediniai pumpurai.) Dėl šios priežasties veislės nedauginame, nebent atsiranda norinčiųjų ją įsigyti – tada paskiepijame. Po metų užsakymą atiduodame.

 
 
 

PUGET GOLD. (Tai nauja, mūsų abrikosų kolekciją papildžiusi veislė. Komentuosim vėliau.)

 
 
 

GOLDRICH. (Tai nauja, mūsų abrikosų kolekciją papildžiusi veislė. Komentuosim vėliau.)