ROJAUS OBELAITĖ – Everestus. Labai dekoratyvi obelis. Nokina mažus, riešuto dydžio obuoliukus. Nenuskynus – vaisiai laikosi per visą žiemą, labai gražiai atrodo apsnigti. Šie obuoliukai labai tinka ir konservuoti, juos užpilant cukraus sirupu.

 

 

ROJAUS OBELAITĖ – Royal Beauty. Labai dekoratyvi raudonlapė obelis, žydinti rožinės spalvos žiedais. Nokina mažus, riešuto dydžio obuoliukus.

 

 

JUODASIS ŠILKMEDIS (Morus nigra). Šį augalą Lietuvoje dar vadina avietmedžiu. Pasodintas, vaisius pradeda vesti sulaukęs keturių-penkių metų amžiaus. Uogos labai saldžios, skanios, forma ir dydžiu primenančios juodas avietes. Kasmet dera labai gausiai. Visos augalo dalys turi gydomųjų savybių.Augalas atsparus šalčiams. Sprogsta pavasarį vėlai, todėl neišsigąskite, manydami, kad jūsų šilkmedis nušalo. 

 

 

VALGOMASIS SAUSMEDIS (Lonicera caerulea L. var.kamtschatika). Valgomieji sausmedžiai savaime yra paplitę Rytų sibire ir Tolimuosiuose Rytuose.Kryžmadulkis (todėl reikia sodinti bent du augalus), medingas vaisinis augalas. Gerai auga drėgnose, bet neužmirkusiose lengvose ar vidutinio sunkumo, priesmėlio ar priemolio, taip pat ir durpinėse dirvose. Užauga nuo metro iki 2,5 m aukščio, gausiai šakoti krūmai. Stiebų žievė ruda, supleišėjusi. Jauni ūgliai rusvai žali. Žydi balandžio – gegužės mėn. geltonais ar žalsvai – geltonais žiedais. Šiuo metu jau yra sukurtų  veislių, kurių uogos , lyginant su laukinėmis , yra žymiai skanesnės, didesnės.  Skoniu  ir išvaizda yra panašiausios į mėlynes, tik pailgos formos:  iki 3,5cm ilgio.Valgomasis sausmedis –  tai pirmoji vasaros uoga, nokstanti  birželio pradžioje.  Itin vertinga jos sudėtis: pektinai, cukrai, rūgštys, rauginės ir rūgštinės medžiagos, vitaminas C, geležis, jodas, manganas, varis.